Vishay/Vitramon VJ0603D111MXXAR
VJ0603D111MXXAR picture photo
Mfg. Part Number
VJ0603D111MXXAR
Brief Description
CAP CER 110PF 25V NP0 0603
Datasheet Download
VJ0603D111MXXAR.pdf
Availability of VJ0603D111MXXAR
QUANTITY
VJ0603D111MXXAR Order Process
Ship out your order
Specifications of VJ0603D111MXXAR
Internal Part NumberEIS-VJ0603D111MXXAR
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package10,000
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance110pF
Tolerance±20%
Voltage - Rated25V
Temperature CoefficientC0G, NP0
Mounting TypeSurface Mount, MLCC
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / Case0603 (1608 Metric)
Size / Dimension0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)0.037" (0.94mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)VJ0603D111MXXAR
Related LinksVJ0603D, VJ0603D111MXXAR Datasheet, Vishay/Vitramon Distributor
VJ0603D111MXXAR Details Description
Related parts for VJ0603D111MXXAR
CAP FILM 0.68UF 5% 400VDC RADIAL datasheet.pdf
D-Sub Connector Receptacle, Female Sockets 25 Position Through Hole Solder datasheet.pdf
HANDLE INSTR OCAL 4"DIA ALUM datasheet.pdf
FLEX CABLE - AFG16A/AF16/AFG16A datasheet.pdf
CONN ECONOSEAL CAP 2POS GREEN datasheet.pdf
CONV DC/DC 2W 24VIN 3.3VOUT SMD datasheet.pdf
CC WI-WAVE 802.11B/G CARD datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 12V 50W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 5.8V 50W datasheet.pdf
RES 221 OHM 5W 1% WW AXIAL datasheet.pdf
CAP ALUM 150UF 20% 10V RADIAL datasheet.pdf