Vishay/Vitramon VJ0603D120FLCAJ
VJ0603D120FLCAJ picture photo
Mfg. Part Number
VJ0603D120FLCAJ
Brief Description
CAP CER 12PF 200V NP0 0603
Datasheet Download
VJ0603D120FLCAJ.pdf
Availability of VJ0603D120FLCAJ
QUANTITY
VJ0603D120FLCAJ Order Process
Ship out your order
Specifications of VJ0603D120FLCAJ
Internal Part NumberEIS-VJ0603D120FLCAJ
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package1,000
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance12pF
Tolerance±1%
Voltage - Rated200V
Temperature CoefficientC0G, NP0
Mounting TypeSurface Mount, MLCC
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / Case0603 (1608 Metric)
Size / Dimension0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)0.037" (0.94mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)VJ0603D120FLCAJ
Related LinksVJ0603D, VJ0603D120FLCAJ Datasheet, Vishay/Vitramon Distributor
VJ0603D120FLCAJ Details Description
Related parts for VJ0603D120FLCAJ
VARISTOR 6V 250A DISC 10MM datasheet.pdf
FAN AXIAL 40X10.5MM 5VDC WIRE datasheet.pdf
RES SMD 3.74 OHM 1% 1/2W 1210 datasheet.pdf
RES SMD 0.169 OHM 1% 2W 4124 datasheet.pdf
SENSOR 200PSI M12-1.5 6G 4-20MA datasheet.pdf
RES 100K OHM 1/10W 1% AXIAL datasheet.pdf
LEVER FOR ROTARY SWITCH datasheet.pdf
CONN HDR 3POS 0.100 SMD TIN datasheet.pdf
CONN HDR 26POS 2MM T/H datasheet.pdf
LED RED CLEAR 4.8MM ROUND T/H datasheet.pdf
HEATSINK 35X35X25MM L-TAB datasheet.pdf
CONN RCPT 11POS WALL MNT PIN datasheet.pdf