Vishay/Vitramon VJ0603D120JLCAC
VJ0603D120JLCAC picture photo
Mfg. Part Number
VJ0603D120JLCAC
Brief Description
CAP CER 12PF 200V NP0 0603
Datasheet Download
VJ0603D120JLCAC.pdf
Availability of VJ0603D120JLCAC
QUANTITY
VJ0603D120JLCAC Order Process
Ship out your order
Specifications of VJ0603D120JLCAC
Internal Part NumberEIS-VJ0603D120JLCAC
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package4,000
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance12pF
Tolerance±5%
Voltage - Rated200V
Temperature CoefficientC0G, NP0
Mounting TypeSurface Mount, MLCC
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / Case0603 (1608 Metric)
Size / Dimension0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)0.037" (0.94mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)VJ0603D120JLCAC
Related LinksVJ0603D, VJ0603D120JLCAC Datasheet, Vishay/Vitramon Distributor
VJ0603D120JLCAC Details Description
Related parts for VJ0603D120JLCAC
TERM BLOCK PLUG 2POS STR 5.08MM datasheet.pdf
FUSE HLDR BLADE 125V 15A PNL MNT datasheet.pdf
MOSFET N-CH 60V 30A D2PAK datasheet.pdf
CONN HEADER 8POS .8MM TIN SIDE E datasheet.pdf
SENSOR 200PSI 1/8-27NPT .5-4.5V datasheet.pdf
CONN HEADER STR DL 46PS GOLD SMD datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 28V 100W datasheet.pdf
DIP CABLE M-F 14POS datasheet.pdf
FIXED IND 820UH 71MA 40 OHM SMD datasheet.pdf
RECEIVER SAFETY LIGHT CURTAIN datasheet.pdf
CAP FILM 82NF 10% 100VDC RAD datasheet.pdf
CAP FILM 100NF 20% 100VDC AXIAL datasheet.pdf