Vishay/Vitramon VJ0603D120JXPAJ
VJ0603D120JXPAJ picture photo
Mfg. Part Number
VJ0603D120JXPAJ
Brief Description
CAP CER 12PF 250V NP0 0603
Datasheet Download
VJ0603D120JXPAJ.pdf
Availability of VJ0603D120JXPAJ
QUANTITY
VJ0603D120JXPAJ Order Process
Ship out your order
Specifications of VJ0603D120JXPAJ
Internal Part NumberEIS-VJ0603D120JXPAJ
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package1
SeriesVJ HIFREQ
PackagingCut Tape (CT)
Capacitance12pF
Tolerance±5%
Voltage - Rated250V
Temperature CoefficientC0G, NP0
Mounting TypeSurface Mount, MLCC
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / Case0603 (1608 Metric)
Size / Dimension0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)0.037" (0.94mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)VJ0603D120JXPAJ
Related LinksVJ0603D, VJ0603D120JXPAJ Datasheet, Vishay/Vitramon Distributor
VJ0603D120JXPAJ Details Description
Related parts for VJ0603D120JXPAJ
CONN HEADER 50POS .100" DL GOLD datasheet.pdf
TVS DIODE 24VWM 50VC SOT143 datasheet.pdf
RES 294 OHM 1/4W 1% AXIAL datasheet.pdf
CONN HSG RCPT 26POS JAM NUT SCKT datasheet.pdf
RES SMD 150 OHM 5% 1/5W 0603 datasheet.pdf
SWITCH PLATE E-STOP LOWER datasheet.pdf
CONDUCTOR PUNCH datasheet.pdf
BUTTON FOR SWES AND INDICATORS datasheet.pdf
ROUND STANDOFF M8 NYLON 79MM datasheet.pdf
CONN HEADER 40POS .100 L.585 datasheet.pdf