Vishay/Vitramon VJ0603D120KXBAJ
VJ0603D120KXBAJ picture photo
Mfg. Part Number
VJ0603D120KXBAJ
Brief Description
CAP CER 12PF 100V NP0 0603
Datasheet Download
VJ0603D120KXBAJ.pdf
Availability of VJ0603D120KXBAJ
QUANTITY
VJ0603D120KXBAJ Order Process
Ship out your order
Specifications of VJ0603D120KXBAJ
Internal Part NumberEIS-VJ0603D120KXBAJ
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package1,000
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance12pF
Tolerance±10%
Voltage - Rated100V
Temperature CoefficientC0G, NP0
Mounting TypeSurface Mount, MLCC
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / Case0603 (1608 Metric)
Size / Dimension0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)0.037" (0.94mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)VJ0603D120KXBAJ
Related LinksVJ0603D, VJ0603D120KXBAJ Datasheet, Vishay/Vitramon Distributor
VJ0603D120KXBAJ Details Description
Related parts for VJ0603D120KXBAJ
MARKER SNAP-ON X 1.4-1.8MM WHITE datasheet.pdf
CONN BNC JACK STR 75 OHM PCB datasheet.pdf
IC CPLD 8MC 25NS 20PLCC datasheet.pdf
RES 162K OHM 1.5W 1% AXIAL datasheet.pdf
SWITCH TOGGLE SPDT 0.4VA 20V datasheet.pdf
CABLE 37POS .100 JUMPER 9 INCH datasheet.pdf
RES CHAS MNT 7.5K OHM 5% 175W datasheet.pdf