Vishay/Vitramon VJ0603D130FXXAJ
VJ0603D130FXXAJ picture photo
Mfg. Part Number
VJ0603D130FXXAJ
Brief Description
CAP CER 13PF 25V NP0 0603
Datasheet Download
VJ0603D130FXXAJ.pdf
Availability of VJ0603D130FXXAJ
QUANTITY
VJ0603D130FXXAJ Order Process
Ship out your order
Specifications of VJ0603D130FXXAJ
Internal Part NumberEIS-VJ0603D130FXXAJ
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package1,000
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance13pF
Tolerance±1%
Voltage - Rated25V
Temperature CoefficientC0G, NP0
Mounting TypeSurface Mount, MLCC
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / Case0603 (1608 Metric)
Size / Dimension0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)0.037" (0.94mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)VJ0603D130FXXAJ
Related LinksVJ0603D, VJ0603D130FXXAJ Datasheet, Vishay/Vitramon Distributor
VJ0603D130FXXAJ Details Description
Related parts for VJ0603D130FXXAJ
IC A/D CONV 14BIT SRL&PAR 28-DIP datasheet.pdf
HEATSHRK POLY Q2Z 3/32"X500' BLK datasheet.pdf
RES SMD 12.7 OHM 0.5% 1/8W 0805 datasheet.pdf
CONN EDGECARD 30POS R/A .156 SLD datasheet.pdf
CONN PLUG 100POS STRAIGHT W/SCKT datasheet.pdf
RES 5.11K OHM 1/2W 0.1% AXIAL datasheet.pdf
ROUND STANDOFF M4 NYLON 86MM datasheet.pdf
IC MCU 16BIT 48KB FLASH 64TFLGA datasheet.pdf
OSC PROG 0.7NS 20PPM 3.2X5MM datasheet.pdf
XCEDE RGHT 2PVH 8COL WK datasheet.pdf
CAP FILM 51NF 5% 1000VDC RAD datasheet.pdf
MAIN DEVICE SUB ASSY 200A datasheet.pdf