Vishay/Vitramon VJ0603D130GLPAP
VJ0603D130GLPAP picture photo
Mfg. Part Number
VJ0603D130GLPAP
Brief Description
CAP CER 13PF 250V NP0 0603
Datasheet Download
VJ0603D130GLPAP.pdf
Availability of VJ0603D130GLPAP
QUANTITY
VJ0603D130GLPAP Order Process
Ship out your order
Specifications of VJ0603D130GLPAP
Internal Part NumberEIS-VJ0603D130GLPAP
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package10,000
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance13pF
Tolerance±2%
Voltage - Rated250V
Temperature CoefficientC0G, NP0
Mounting TypeSurface Mount, MLCC
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / Case0603 (1608 Metric)
Size / Dimension0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)0.037" (0.94mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)VJ0603D130GLPAP
Related LinksVJ0603D, VJ0603D130GLPAP Datasheet, Vishay/Vitramon Distributor
VJ0603D130GLPAP Details Description
Related parts for VJ0603D130GLPAP
IC 8 BIT 49 KSPS ADC S/O 8-SOIC datasheet.pdf
IC VOLTAGE MON DUAL W/SUP 8-SOIC datasheet.pdf
FIXED IND 10MH 360MA 3.9 OHM TH datasheet.pdf
CAP CER 56PF 150V 0606 datasheet.pdf
RES 27.0 OHM 1W 2% AXIAL datasheet.pdf
FIXED IND 220NH 300MA 1.5 OHM datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 10V 50W datasheet.pdf
ANT PHANTOM UHF 450-470 PMT WHT datasheet.pdf
CAP CER 1200PF 50V NP0 0805 datasheet.pdf