Vishay/Vitramon VJ0603D130MXXAP
VJ0603D130MXXAP picture photo
Mfg. Part Number
VJ0603D130MXXAP
Manufacturer
Product Category
Ceramic Capacitors
Brief Description
CAP CER 13PF 25V NP0 0603
Datasheet Download
VJ0603D130MXXAP.pdf
Availability of VJ0603D130MXXAP
QUANTITY
VJ0603D130MXXAP Order Process
Ship out your order
Specifications of VJ0603D130MXXAP
Internal Part NumberEIS-VJ0603D130MXXAP
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package10,000
Category Capacitors
FamilyCeramic Capacitors
SeriesVJ HIFREQ
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance13pF
Tolerance±20%
Voltage - Rated25V
Temperature CoefficientC0G, NP0
Mounting TypeSurface Mount, MLCC
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
ApplicationsRF, Microwave, High Frequency
Ratings-
Package / Case0603 (1608 Metric)
Size / Dimension0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)0.037" (0.94mm)
Lead Spacing-
FeaturesHigh Q, Low Loss
Lead Style-
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)VJ0603D130MXXAP
Related LinksVJ0603D, VJ0603D130MXXAP Datasheet, Vishay/Vitramon Distributor
VJ0603D130MXXAP Details Description
Related parts for VJ0603D130MXXAP
END PLATE 2MM ZDK BEIGE datasheet.pdf
CAP ALUM 220UF 20% 25V RADIAL datasheet.pdf
SPIRAL WRAP PTFE 1/2" X 100' datasheet.pdf
CAP TANT 3.3UF 25V 10% RADIAL datasheet.pdf
IC MCU 16BIT 64KB FLASH 48LQFP datasheet.pdf
DIODE ZENER 5.1V 400MW ALF2 datasheet.pdf
CAP FILM 0.024UF 3% 1.6KVDC RAD datasheet.pdf
RES 182K OHM 1/8W .1% AXIAL datasheet.pdf
CAP CER 150PF 50V NP0 0603 datasheet.pdf
CONN PLUG 21POS STRAIGHT SCKT datasheet.pdf
CAP CER 8.2PF 200V NP0 0402 datasheet.pdf