Vishay/Vitramon VJ0603D131FLXAT
VJ0603D131FLXAT picture photo
Mfg. Part Number
VJ0603D131FLXAT
Brief Description
CAP CER 130PF 25V NP0 0603
Datasheet Download
VJ0603D131FLXAT.pdf
Availability of VJ0603D131FLXAT
QUANTITY
VJ0603D131FLXAT Order Process
Ship out your order
Specifications of VJ0603D131FLXAT
Internal Part NumberEIS-VJ0603D131FLXAT
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package4,000
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance130pF
Tolerance±1%
Voltage - Rated25V
Temperature CoefficientC0G, NP0
Mounting TypeSurface Mount, MLCC
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / Case0603 (1608 Metric)
Size / Dimension0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)0.037" (0.94mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)VJ0603D131FLXAT
Related LinksVJ0603D, VJ0603D131FLXAT Datasheet, Vishay/Vitramon Distributor
VJ0603D131FLXAT Details Description
Related parts for VJ0603D131FLXAT
CONN ESCUTCHEONS TRIM BLACK datasheet.pdf
CONN EDGECARD 88POS DIP .156 SLD datasheet.pdf