Vishay/Vitramon VJ0603D131GLAAR
VJ0603D131GLAAR picture photo
Mfg. Part Number
VJ0603D131GLAAR
Manufacturer
Product Category
Ceramic Capacitors
Brief Description
CAP CER 130PF 50V NP0 0603
Datasheet Download
VJ0603D131GLAAR.pdf
Availability of VJ0603D131GLAAR
QUANTITY
VJ0603D131GLAAR Order Process
Ship out your order
Specifications of VJ0603D131GLAAR
Internal Part NumberEIS-VJ0603D131GLAAR
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package10,000
Category Capacitors
FamilyCeramic Capacitors
SeriesVJ HIFREQ
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance130pF
Tolerance±2%
Voltage - Rated50V
Temperature CoefficientC0G, NP0
Mounting TypeSurface Mount, MLCC
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
ApplicationsRF, Microwave, High Frequency
Ratings-
Package / Case0603 (1608 Metric)
Size / Dimension0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)0.037" (0.94mm)
Lead Spacing-
FeaturesHigh Q, Low Loss
Lead Style-
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)VJ0603D131GLAAR
Related LinksVJ0603D, VJ0603D131GLAAR Datasheet, Vishay/Vitramon Distributor
VJ0603D131GLAAR Details Description
Related parts for VJ0603D131GLAAR
RES ARRAY 4 RES 2.7K OHM 8SIP datasheet.pdf