Vishay/Vitramon VJ0603D131JXXAJ
VJ0603D131JXXAJ picture photo
Mfg. Part Number
VJ0603D131JXXAJ
Brief Description
CAP CER 130PF 25V NP0 0603
Datasheet Download
VJ0603D131JXXAJ.pdf
Availability of VJ0603D131JXXAJ
QUANTITY
VJ0603D131JXXAJ Order Process
Ship out your order
Specifications of VJ0603D131JXXAJ
Internal Part NumberEIS-VJ0603D131JXXAJ
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package1,000
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance130pF
Tolerance±5%
Voltage - Rated25V
Temperature CoefficientC0G, NP0
Mounting TypeSurface Mount, MLCC
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / Case0603 (1608 Metric)
Size / Dimension0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)0.037" (0.94mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)VJ0603D131JXXAJ
Related LinksVJ0603D, VJ0603D131JXXAJ Datasheet, Vishay/Vitramon Distributor
VJ0603D131JXXAJ Details Description
Related parts for VJ0603D131JXXAJ
RES SMD 24 OHM 0.1% 1/8W 0805 datasheet.pdf
FUSE GLASS 8A 250VAC 3AB 3AG datasheet.pdf
RES 47K OHM 1/4W .1% AXIAL datasheet.pdf
TVS DIODE 3.3VWM 10.3VC SMB datasheet.pdf
TRIMMER 50K OHM 0.5W PC PIN datasheet.pdf
CONN CARDEDGE DL44POS .050 SMD datasheet.pdf
HEATSINK 45X45X25MM L-TAB T412 datasheet.pdf
Connector Barrier Block Strip 25 Circuit 0.325" (8.26mm) datasheet.pdf