Vishay/Vitramon VJ0603D131KLXAJ
VJ0603D131KLXAJ picture photo
Mfg. Part Number
VJ0603D131KLXAJ
Manufacturer
Product Category
Ceramic Capacitors
Brief Description
CAP CER 130PF 25V NP0 0603
Datasheet Download
VJ0603D131KLXAJ.pdf
Availability of VJ0603D131KLXAJ
QUANTITY
VJ0603D131KLXAJ Order Process
Ship out your order
Specifications of VJ0603D131KLXAJ
Internal Part NumberEIS-VJ0603D131KLXAJ
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package1,000
Category Capacitors
FamilyCeramic Capacitors
SeriesVJ HIFREQ
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance130pF
Tolerance±10%
Voltage - Rated25V
Temperature CoefficientC0G, NP0
Mounting TypeSurface Mount, MLCC
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
ApplicationsRF, Microwave, High Frequency
Ratings-
Package / Case0603 (1608 Metric)
Size / Dimension0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)0.037" (0.94mm)
Lead Spacing-
FeaturesHigh Q, Low Loss
Lead Style-
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)VJ0603D131KLXAJ
Related LinksVJ0603D, VJ0603D131KLXAJ Datasheet, Vishay/Vitramon Distributor
VJ0603D131KLXAJ Details Description
Related parts for VJ0603D131KLXAJ
CONN RCPT 16POS JAM NUT W/SCKT datasheet.pdf
IC FPGA 376 I/O 676FBGA datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 2V 60W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 10V 100W datasheet.pdf
CONN FFC BOTTOM 8POS 0.50MM R/A datasheet.pdf
DIODE SCHOTTKY 60V 15A D2PAK datasheet.pdf
CAP ALUM 2700UF 20% 450V SCREW datasheet.pdf