Vishay/Vitramon VJ0603D131KXXAR
VJ0603D131KXXAR picture photo
Mfg. Part Number
VJ0603D131KXXAR
Manufacturer
Product Category
Ceramic Capacitors
Brief Description
CAP CER 130PF 25V NP0 0603
Datasheet Download
VJ0603D131KXXAR.pdf
Availability of VJ0603D131KXXAR
QUANTITY
VJ0603D131KXXAR Order Process
Ship out your order
Specifications of VJ0603D131KXXAR
Internal Part NumberEIS-VJ0603D131KXXAR
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package10,000
Category Capacitors
FamilyCeramic Capacitors
SeriesVJ HIFREQ
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance130pF
Tolerance±10%
Voltage - Rated25V
Temperature CoefficientC0G, NP0
Mounting TypeSurface Mount, MLCC
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
ApplicationsRF, Microwave, High Frequency
Ratings-
Package / Case0603 (1608 Metric)
Size / Dimension0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)0.037" (0.94mm)
Lead Spacing-
FeaturesHigh Q, Low Loss
Lead Style-
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)VJ0603D131KXXAR
Related LinksVJ0603D, VJ0603D131KXXAR Datasheet, Vishay/Vitramon Distributor
VJ0603D131KXXAR Details Description
Related parts for VJ0603D131KXXAR
RES SMD 64.9K OHM 1% 1/4W 1206 datasheet.pdf
RES SMD 34 OHM 1% 3/4W 2010 datasheet.pdf
CONN EDGECARD 170PS .050 DIP SLD datasheet.pdf
IC REG LDO 5V 0.1A 8SOIC datasheet.pdf
IC SRAM 4.5MBIT 133MHZ 119BGA datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 18.5V 75W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 24V 200W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 3.3V 49.5W datasheet.pdf
CONN DIN SOCKET 32POS VERT GOLD datasheet.pdf
19 SIL EXT PIN HDR datasheet.pdf
ELECTRONIC HOUSING COVER datasheet.pdf
CMOS 1.8 V to 5.5 V, 2.5 ohm SPDT Switch/2:1 Mux In Tiny SC70 Package IC datasheet.pdf