Vishay/Vitramon VJ0603D131MXXAT
VJ0603D131MXXAT picture photo
Mfg. Part Number
VJ0603D131MXXAT
Brief Description
CAP CER 130PF 25V NP0 0603
Datasheet Download
VJ0603D131MXXAT.pdf
Availability of VJ0603D131MXXAT
QUANTITY
VJ0603D131MXXAT Order Process
Ship out your order
Specifications of VJ0603D131MXXAT
Internal Part NumberEIS-VJ0603D131MXXAT
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package4,000
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance130pF
Tolerance±20%
Voltage - Rated25V
Temperature CoefficientC0G, NP0
Mounting TypeSurface Mount, MLCC
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / Case0603 (1608 Metric)
Size / Dimension0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)0.037" (0.94mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)VJ0603D131MXXAT
Related LinksVJ0603D, VJ0603D131MXXAT Datasheet, Vishay/Vitramon Distributor
VJ0603D131MXXAT Details Description
Related parts for VJ0603D131MXXAT
CONN HEADER 16POS VERT .100 TIN datasheet.pdf
CONN RCPT .100" 2POS DUAL GOLD datasheet.pdf
RES SMD 16.5KOHM 0.02% 1/4W 1206 datasheet.pdf
RES 221 OHM 1/2W 1% AXIAL datasheet.pdf
CAP ALUM 680UF 20% 200V SNAP datasheet.pdf
DIODE GEN PURP 600V 6A TO252AA datasheet.pdf
RES SMD 9.31K OHM 1% 1.5W 2512 datasheet.pdf
TERM BLOCK PLUG 13POS 270DEG 5MM datasheet.pdf
0181 APPLIANCE INLET 15A 155C datasheet.pdf
CAP TANT 15UF 35V 10% 2917 datasheet.pdf
CONN MAGJACK 1PORT 100 BASE-T datasheet.pdf
FUSE 12KV 63A 2.5" OIL datasheet.pdf