Vishay/Vitramon VJ0603D131MXXAT
VJ0603D131MXXAT picture photo
Mfg. Part Number
VJ0603D131MXXAT
Manufacturer
Product Category
Ceramic Capacitors
Brief Description
CAP CER 130PF 25V NP0 0603
Datasheet Download
VJ0603D131MXXAT.pdf
Availability of VJ0603D131MXXAT
QUANTITY
VJ0603D131MXXAT Order Process
Ship out your order
Specifications of VJ0603D131MXXAT
Internal Part NumberEIS-VJ0603D131MXXAT
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package4,000
Category Capacitors
FamilyCeramic Capacitors
SeriesVJ HIFREQ
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance130pF
Tolerance±20%
Voltage - Rated25V
Temperature CoefficientC0G, NP0
Mounting TypeSurface Mount, MLCC
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
ApplicationsRF, Microwave, High Frequency
Ratings-
Package / Case0603 (1608 Metric)
Size / Dimension0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)0.037" (0.94mm)
Lead Spacing-
FeaturesHigh Q, Low Loss
Lead Style-
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)VJ0603D131MXXAT
Related LinksVJ0603D, VJ0603D131MXXAT Datasheet, Vishay/Vitramon Distributor
VJ0603D131MXXAT Details Description
Related parts for VJ0603D131MXXAT
MEMORY CARD FLASH 64MB datasheet.pdf
RES SMD 118 OHM 0.1% 1/4W 1206 datasheet.pdf
RES SMD 750K OHM 1% 1/2W 1210 datasheet.pdf
CONN HDR STR STACK 68POS 2MM SMD datasheet.pdf
CAP ALUM 560UF 20% 160V SNAP datasheet.pdf
SWITCH TOGGLE DPDT 5A 125V datasheet.pdf
LED EASYWHT WARM WHT 3000K 2SMD datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 6.5V 75W datasheet.pdf
RES 73.2K OHM 1/4W 1% AXIAL datasheet.pdf
CONN HSG PLUG STRGHT 26POS SKT datasheet.pdf
FAN AXIAL 172X51MM 24VDC WIRE datasheet.pdf