Vishay/Vitramon VJ0603D150MXBAP
VJ0603D150MXBAP picture photo
Mfg. Part Number
VJ0603D150MXBAP
Manufacturer
Product Category
Ceramic Capacitors
Brief Description
CAP CER 15PF 100V NP0 0603
Datasheet Download
VJ0603D150MXBAP.pdf
Availability of VJ0603D150MXBAP
QUANTITY
VJ0603D150MXBAP Order Process
Ship out your order
Specifications of VJ0603D150MXBAP
Internal Part NumberEIS-VJ0603D150MXBAP
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package10,000
Category Capacitors
FamilyCeramic Capacitors
SeriesVJ HIFREQ
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance15pF
Tolerance±20%
Voltage - Rated100V
Temperature CoefficientC0G, NP0
Mounting TypeSurface Mount, MLCC
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
ApplicationsRF, Microwave, High Frequency
Ratings-
Package / Case0603 (1608 Metric)
Size / Dimension0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)0.037" (0.94mm)
Lead Spacing-
FeaturesHigh Q, Low Loss
Lead Style-
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)VJ0603D150MXBAP
Related LinksVJ0603D, VJ0603D150MXBAP Datasheet, Vishay/Vitramon Distributor
VJ0603D150MXBAP Details Description
Related parts for VJ0603D150MXBAP
CAP TANT 1UF 20V 20% 1210 datasheet.pdf