Vishay/Vitramon VJ0603D180GXBAP
VJ0603D180GXBAP picture photo
Mfg. Part Number
VJ0603D180GXBAP
Brief Description
CAP CER 18PF 100V NP0 0603
Datasheet Download
VJ0603D180GXBAP.pdf
Availability of VJ0603D180GXBAP
QUANTITY
VJ0603D180GXBAP Order Process
Ship out your order
Specifications of VJ0603D180GXBAP
Internal Part NumberEIS-VJ0603D180GXBAP
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package10,000
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance18pF
Tolerance±2%
Voltage - Rated100V
Temperature CoefficientC0G, NP0
Mounting TypeSurface Mount, MLCC
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / Case0603 (1608 Metric)
Size / Dimension0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)0.037" (0.94mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)VJ0603D180GXBAP
Related LinksVJ0603D, VJ0603D180GXBAP Datasheet, Vishay/Vitramon Distributor
VJ0603D180GXBAP Details Description
Related parts for VJ0603D180GXBAP
IC PROGRAM 4.300V RESET SOT23-5 datasheet.pdf
CONVE DC/DC 0.75 3.63V @ 16A SIP datasheet.pdf
IC REG CTRLR BUCK BST PWM 16SOIC datasheet.pdf
RES SMD 86.6 OHM 0.05% 1/8W 0805 datasheet.pdf
CONN EDGECARD 86POS R/A .156 SLD datasheet.pdf
CONN RACK/PANEL 44POS 5A datasheet.pdf
RES 62.6 OHM 1W 1% AXIAL datasheet.pdf
CABLE 4COND 2AWG SHLD 1000' datasheet.pdf
SWITCH ROCKER DPDT 5A 120V datasheet.pdf
22 SIL HORIZ PIN HDR datasheet.pdf
CONN HDR 32POS 0.100 T/H TIN datasheet.pdf
RES CHAS MNT 25K OHM 5% 20W datasheet.pdf