Vishay/Vitramon VJ0603D180GXCAC
VJ0603D180GXCAC picture photo
Mfg. Part Number
VJ0603D180GXCAC
Brief Description
CAP CER 18PF 200V NP0 0603
Datasheet Download
VJ0603D180GXCAC.pdf
Availability of VJ0603D180GXCAC
QUANTITY
VJ0603D180GXCAC Order Process
Ship out your order
Specifications of VJ0603D180GXCAC
Internal Part NumberEIS-VJ0603D180GXCAC
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package4,000
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance18pF
Tolerance±2%
Voltage - Rated200V
Temperature CoefficientC0G, NP0
Mounting TypeSurface Mount, MLCC
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / Case0603 (1608 Metric)
Size / Dimension0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)0.037" (0.94mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)VJ0603D180GXCAC
Related LinksVJ0603D, VJ0603D180GXCAC Datasheet, Vishay/Vitramon Distributor
VJ0603D180GXCAC Details Description
Related parts for VJ0603D180GXCAC
RES SMD 7.32KOHM 0.5% 1/10W 0603 datasheet.pdf
IC DAC 16BIT SGL R-R VOUT 10DFN datasheet.pdf
RES METAL OX 3W 68 OHM 5% AXL datasheet.pdf
DIODE GEN PURP 100V 1A DO204AL datasheet.pdf
IC CLK GENERATOR LVCMOS 28QSOP datasheet.pdf
OSC TCXO 16.3676MHZ SNWV SMD datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 52V 150W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 28V 150W datasheet.pdf
IC HIGH GAIN DVR AMP 16QFN datasheet.pdf
HEATSINK 30X30X30MM R-TAB T412 datasheet.pdf
MINIFLEX CLIP TO 4MM J SILIC 0.4 datasheet.pdf