Vishay/Vitramon VJ0603D180GXPAJ
VJ0603D180GXPAJ picture photo
Mfg. Part Number
VJ0603D180GXPAJ
Brief Description
CAP CER 18PF 250V NP0 0603
Datasheet Download
VJ0603D180GXPAJ.pdf
Availability of VJ0603D180GXPAJ
QUANTITY
VJ0603D180GXPAJ Order Process
Ship out your order
Specifications of VJ0603D180GXPAJ
Internal Part NumberEIS-VJ0603D180GXPAJ
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package1,000
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance18pF
Tolerance±2%
Voltage - Rated250V
Temperature CoefficientC0G, NP0
Mounting TypeSurface Mount, MLCC
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / Case0603 (1608 Metric)
Size / Dimension0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)0.037" (0.94mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)VJ0603D180GXPAJ
Related LinksVJ0603D, VJ0603D180GXPAJ Datasheet, Vishay/Vitramon Distributor
VJ0603D180GXPAJ Details Description
Related parts for VJ0603D180GXPAJ
SWITCH TACTILE SPST-NO 0.02A 15V datasheet.pdf
IC MCU 8BIT 3KB OTP 28SDIP datasheet.pdf
IC REG LDO 6V 0.1A SOT89-3 datasheet.pdf
IC SUPERVISOR CPU 16K EE 14TSSOP datasheet.pdf
BOX ABS GRAY 6.88"L X 4.88"W datasheet.pdf
BASIC SWITCH datasheet.pdf
CONN PLUG 3POS INLINE SKT datasheet.pdf
SURGE PROTECTION DEVICE datasheet.pdf
CONN HSG RCPT 55POS WALL MNT PIN datasheet.pdf
LUG COPPER 2 HOLE datasheet.pdf
HEATSINK 40X40X20MM L-TAB T412 datasheet.pdf
CONN PLUG 19POS STRGHT W/SKT datasheet.pdf