Vishay/Vitramon VJ0603D180KXCAP
VJ0603D180KXCAP picture photo
Mfg. Part Number
VJ0603D180KXCAP
Brief Description
CAP CER 18PF 200V NP0 0603
Datasheet Download
VJ0603D180KXCAP.pdf
Availability of VJ0603D180KXCAP
QUANTITY
VJ0603D180KXCAP Order Process
Ship out your order
Specifications of VJ0603D180KXCAP
Internal Part NumberEIS-VJ0603D180KXCAP
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package10,000
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance18pF
Tolerance±10%
Voltage - Rated200V
Temperature CoefficientC0G, NP0
Mounting TypeSurface Mount, MLCC
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / Case0603 (1608 Metric)
Size / Dimension0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)0.037" (0.94mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)VJ0603D180KXCAP
Related LinksVJ0603D, VJ0603D180KXCAP Datasheet, Vishay/Vitramon Distributor
VJ0603D180KXCAP Details Description
Related parts for VJ0603D180KXCAP
D-Sub Connector Receptacle, Female Sockets 15 Position Through Hole, Right Angle Solder datasheet.pdf
JUMPER-H9992TR/1853OR/H9992TR10" datasheet.pdf
IC REG LDO -5V 0.5A 8SOIC datasheet.pdf
Connector Receptacle 4 Position 0.156" (3.96mm) Tin Through Hole, Right Angle datasheet.pdf
CONN CARD EXTEND 50POS .050" SLD datasheet.pdf
CONV DC/DC 1W 3.3VIN 12VOUT datasheet.pdf
RECEIVER MOD IR REMOTE datasheet.pdf
Crystal 5.0688MHz 50ppm 20pF 80 Ohm -20°C - 70°C Surface Mount HC-49S datasheet.pdf
FIXED IND 56NH 100MA 1 OHM SMD datasheet.pdf
MICRO 25C P 36" RBW JACKP NI datasheet.pdf
CONN HEADER 6POS 2MM datasheet.pdf