Vishay/Vitramon VJ0603D180MXBAC
VJ0603D180MXBAC picture photo
Mfg. Part Number
VJ0603D180MXBAC
Brief Description
CAP CER 18PF 100V NP0 0603
Datasheet Download
VJ0603D180MXBAC.pdf
Availability of VJ0603D180MXBAC
QUANTITY
VJ0603D180MXBAC Order Process
Ship out your order
Specifications of VJ0603D180MXBAC
Internal Part NumberEIS-VJ0603D180MXBAC
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package4,000
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance18pF
Tolerance±20%
Voltage - Rated100V
Temperature CoefficientC0G, NP0
Mounting TypeSurface Mount, MLCC
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / Case0603 (1608 Metric)
Size / Dimension0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)0.037" (0.94mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)VJ0603D180MXBAC
Related LinksVJ0603D, VJ0603D180MXBAC Datasheet, Vishay/Vitramon Distributor
VJ0603D180MXBAC Details Description
Related parts for VJ0603D180MXBAC
RES SMD 56.2K OHM 1% 1/20W 0201 datasheet.pdf
RES 5.6 OHM 3W 5% AXIAL datasheet.pdf
DIGITAL INPUT TERMINAL BLOCK datasheet.pdf
Connector Receptacle 30 Position 0.100" (2.54mm) Gold Through Hole, Right Angle datasheet.pdf
RES CHAS MNT 1.33 OHM 1% 30W datasheet.pdf
IC CPLD 256MC 10NS 100TQFP datasheet.pdf
CAP CER 100PF 440VAC Y5P RADIAL datasheet.pdf
CONN PLUG 3POS INLINE W/PINS datasheet.pdf
CONN EDGECARD 30POS .100" datasheet.pdf
MX150 BLD CS TERM GOLD 22AWG D W datasheet.pdf
HD 38999 32C 32#23 SKT RECP datasheet.pdf
15UF 100V 6,5X18MM 85C 2500H datasheet.pdf