Vishay/Vitramon VJ0603D181FLAAT
VJ0603D181FLAAT picture photo
Mfg. Part Number
VJ0603D181FLAAT
Brief Description
CAP CER 180PF 50V NP0 0603
Datasheet Download
VJ0603D181FLAAT.pdf
Availability of VJ0603D181FLAAT
QUANTITY
VJ0603D181FLAAT Order Process
Ship out your order
Specifications of VJ0603D181FLAAT
Internal Part NumberEIS-VJ0603D181FLAAT
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package4,000
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance180pF
Tolerance±1%
Voltage - Rated50V
Temperature CoefficientC0G, NP0
Mounting TypeSurface Mount, MLCC
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / Case0603 (1608 Metric)
Size / Dimension0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)0.037" (0.94mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)VJ0603D181FLAAT
Related LinksVJ0603D, VJ0603D181FLAAT Datasheet, Vishay/Vitramon Distributor
VJ0603D181FLAAT Details Description
Related parts for VJ0603D181FLAAT
RES WW 1W 0.43 OHM 5% AXIAL datasheet.pdf
HEADER 56POS STR DUAL INSUL 2ROW datasheet.pdf
CONV DC/DC 5W 4.5-9VIN 09VOUT datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 12V 500W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 3.3V 66W datasheet.pdf
LED MT SR VERT 19MM UNIV datasheet.pdf
RES 4.27K OHM 1/8W .1% AXIAL datasheet.pdf
LENS ASSY 1POS 21.6MM RND 11.7MM datasheet.pdf
SWITCH SNAP ACTION 0.05A SPDT datasheet.pdf
CONN RCPT 24POS BOX MNT SKT datasheet.pdf
RJ45 NO SHIELD LED 4 PORT datasheet.pdf
CONN 37POS F R/A .370 datasheet.pdf