Vishay/Vitramon VJ0603D181MLXAR
VJ0603D181MLXAR picture photo
Mfg. Part Number
VJ0603D181MLXAR
Brief Description
CAP CER 180PF 25V NP0 0603
Datasheet Download
VJ0603D181MLXAR.pdf
Availability of VJ0603D181MLXAR
QUANTITY
VJ0603D181MLXAR Order Process
Ship out your order
Specifications of VJ0603D181MLXAR
Internal Part NumberEIS-VJ0603D181MLXAR
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package10,000
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance180pF
Tolerance±20%
Voltage - Rated25V
Temperature CoefficientC0G, NP0
Mounting TypeSurface Mount, MLCC
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / Case0603 (1608 Metric)
Size / Dimension0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)0.037" (0.94mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)VJ0603D181MLXAR
Related LinksVJ0603D, VJ0603D181MLXAR Datasheet, Vishay/Vitramon Distributor
VJ0603D181MLXAR Details Description
Related parts for VJ0603D181MLXAR
JUMPER-H1507TR/A3048V/H1507TR 8" datasheet.pdf
RES SMD 66.5 OHM 0.1% 1/10W 0603 datasheet.pdf
CONN EDGECARD 140POS .100 EXTEND datasheet.pdf
CONN EDGECARD 28POS R/A .125 SLD datasheet.pdf
CONN EDGECARD 70POS .125 EXTEND datasheet.pdf
IC VOLT SUPERVISOR 1.58V SC70-3 datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 15V 200W datasheet.pdf
KK 156 HDR ASSY FRLK 05CKT datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 12V 500W datasheet.pdf
HEATSINK 35X35X30MM L-TAB T766 datasheet.pdf
CAP FILM 15NF 5% 1000VDC RAD datasheet.pdf