Vishay/Vitramon VJ0603D1R0BLBAJ
VJ0603D1R0BLBAJ picture photo
Mfg. Part Number
VJ0603D1R0BLBAJ
Brief Description
CAP CER 1PF 100V NP0 0603
Datasheet Download
VJ0603D1R0BLBAJ.pdf
Availability of VJ0603D1R0BLBAJ
QUANTITY
VJ0603D1R0BLBAJ Order Process
Ship out your order
Specifications of VJ0603D1R0BLBAJ
Internal Part NumberEIS-VJ0603D1R0BLBAJ
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package1,000
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance1pF
Tolerance±0.1pF
Voltage - Rated100V
Temperature CoefficientC0G, NP0
Mounting TypeSurface Mount, MLCC
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / Case0603 (1608 Metric)
Size / Dimension0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)0.037" (0.94mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)VJ0603D1R0BLBAJ
Related LinksVJ0603D, VJ0603D1R0BLBAJ Datasheet, Vishay/Vitramon Distributor
VJ0603D1R0BLBAJ Details Description
Related parts for VJ0603D1R0BLBAJ
HOOK-UP STRND 20AWG YELLOW 1000' datasheet.pdf
CAP ALUM 100UF 20% 160V RADIAL datasheet.pdf
RES SMD 49.9 OHM 0.1% 1/10W 0603 datasheet.pdf
CONN EDGECARD 16POS .156 EYELET datasheet.pdf
CONN EDGECARD 100PS .050 DIP SLD datasheet.pdf
RES SMD 68.1 OHM 0.1% 1/3W 1210 datasheet.pdf
IC MCU 32BIT ROMLESS 176LQFP datasheet.pdf
CONN PLUG 61POS STRAIGHT W/PINS datasheet.pdf
RING INSULKRIMP H/D datasheet.pdf
DC/DC CONVERTER 5V 1W datasheet.pdf
RES SMD 4.3 OHM 5% 1/20W 0201 datasheet.pdf
CONN RCPT 23POS FLANGE W/SKT datasheet.pdf