Vishay/Vitramon VJ0603D1R0BXXAC
VJ0603D1R0BXXAC picture photo
Mfg. Part Number
VJ0603D1R0BXXAC
Brief Description
CAP CER 1PF 25V NP0 0603
Datasheet Download
VJ0603D1R0BXXAC.pdf
Availability of VJ0603D1R0BXXAC
QUANTITY
VJ0603D1R0BXXAC Order Process
Ship out your order
Specifications of VJ0603D1R0BXXAC
Internal Part NumberEIS-VJ0603D1R0BXXAC
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package4,000
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance1pF
Tolerance±0.1pF
Voltage - Rated25V
Temperature CoefficientC0G, NP0
Mounting TypeSurface Mount, MLCC
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / Case0603 (1608 Metric)
Size / Dimension0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)0.037" (0.94mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)VJ0603D1R0BXXAC
Related LinksVJ0603D, VJ0603D1R0BXXAC Datasheet, Vishay/Vitramon Distributor
VJ0603D1R0BXXAC Details Description
Related parts for VJ0603D1R0BXXAC
CONVERTER DC/DC 12V 15W OUT datasheet.pdf
D-Sub Connector Plug, Male Pins 15 Position Through Hole, Right Angle Solder datasheet.pdf
CONN HSG PLUG 6POS STRGHT PIN datasheet.pdf
IC USB HUB CTLR 2PORT 56VQFN datasheet.pdf
OSC VCXO 180.000MHZ HCMOS SMD datasheet.pdf
CAP CER 0.012UF 100V NP0 1825 datasheet.pdf
IC FPGA 240 I/O 484FCBGA datasheet.pdf
IC RECLOCKER SMPTE 64QFN datasheet.pdf
EXL DEBURRING WHEEL 12" 8A MED datasheet.pdf
RES 8.66K OHM 1W 1% AXIAL datasheet.pdf
MS2,049,14,14,15,15,22,W8 datasheet.pdf
CONN HSG PLUG STRGHT 56POS PIN datasheet.pdf