Vishay/Vitramon VJ0603D1R0CXAAP
VJ0603D1R0CXAAP picture photo
Mfg. Part Number
VJ0603D1R0CXAAP
Brief Description
CAP CER 1PF 50V NP0 0603
Datasheet Download
VJ0603D1R0CXAAP.pdf
Availability of VJ0603D1R0CXAAP
QUANTITY
VJ0603D1R0CXAAP Order Process
Ship out your order
Specifications of VJ0603D1R0CXAAP
Internal Part NumberEIS-VJ0603D1R0CXAAP
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package10,000
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance1pF
Tolerance±0.25pF
Voltage - Rated50V
Temperature CoefficientC0G, NP0
Mounting TypeSurface Mount, MLCC
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / Case0603 (1608 Metric)
Size / Dimension0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)0.037" (0.94mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)VJ0603D1R0CXAAP
Related LinksVJ0603D, VJ0603D1R0CXAAP Datasheet, Vishay/Vitramon Distributor
VJ0603D1R0CXAAP Details Description
Related parts for VJ0603D1R0CXAAP
PHOTODIODE BLUE .65MM SQ T1 3/4 datasheet.pdf
FIXED IND 33UH 305MA 1.5 OHM TH datasheet.pdf
CONN EDGECARD 130PS DIP .100 SLD datasheet.pdf
RES 150 OHM 1/4W .1% AXIAL datasheet.pdf
FIXED IND 1UH 3A 40 MOHM SMD datasheet.pdf
IMPACT BP 6X10 OPEN SN datasheet.pdf
Connector Barrier Block Strip 8 Circuit 0.375" (9.53mm) datasheet.pdf
DIODE ZENER 82V 3W SMB datasheet.pdf
BOX PLASTIC GRAY 7.87"L X 4.72"W datasheet.pdf
RES 5.36K OHM 1/10W 1% AXIAL datasheet.pdf
RES 10M OHM 1/2W 5% AXIAL datasheet.pdf
CAP CER 3300PF 440VAC Y5U RADIAL datasheet.pdf