Vishay/Vitramon VJ0603D1R0DXAAJ
VJ0603D1R0DXAAJ picture photo
Mfg. Part Number
VJ0603D1R0DXAAJ
Brief Description
CAP CER 1PF 50V NP0 0603
Datasheet Download
VJ0603D1R0DXAAJ.pdf
Availability of VJ0603D1R0DXAAJ
QUANTITY
VJ0603D1R0DXAAJ Order Process
Ship out your order
Specifications of VJ0603D1R0DXAAJ
Internal Part NumberEIS-VJ0603D1R0DXAAJ
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package1,000
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance1pF
Tolerance±0.5pF
Voltage - Rated50V
Temperature CoefficientC0G, NP0
Mounting TypeSurface Mount, MLCC
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / Case0603 (1608 Metric)
Size / Dimension0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)0.037" (0.94mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)VJ0603D1R0DXAAJ
Related LinksVJ0603D, VJ0603D1R0DXAAJ Datasheet, Vishay/Vitramon Distributor
VJ0603D1R0DXAAJ Details Description
Related parts for VJ0603D1R0DXAAJ
CONN SPRING 62POS SNGL .430 SMD datasheet.pdf
CAP CER 3.3UF 100V X7R RADIAL datasheet.pdf
CONN RCPT 22POS BOX MNT W/PINS datasheet.pdf
CAP CER 10000PF 50V NP0 2220 datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 5.5V 50W datasheet.pdf
RES 1.18K OHM 1/8W .1% AXIAL datasheet.pdf
IC MCU 16KB FLASH LIN TXRX 48QFN datasheet.pdf
RES 450 OHM 3W 1% AXIAL datasheet.pdf
HEATSINK 30X30X30MM R-TAB datasheet.pdf
OSC VCTCXO 150.000MHZ LVPECL SMD datasheet.pdf
FIXED IND 7.3NH 600MA 170 MOHM datasheet.pdf