Vishay/Vitramon VJ0603D1R1BLXAJ
VJ0603D1R1BLXAJ picture photo
Mfg. Part Number
VJ0603D1R1BLXAJ
Brief Description
CAP CER 1.1PF 25V NP0 0603
Datasheet Download
VJ0603D1R1BLXAJ.pdf
Availability of VJ0603D1R1BLXAJ
QUANTITY
VJ0603D1R1BLXAJ Order Process
Ship out your order
Specifications of VJ0603D1R1BLXAJ
Internal Part NumberEIS-VJ0603D1R1BLXAJ
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package1,000
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance1.1pF
Tolerance±0.1pF
Voltage - Rated25V
Temperature CoefficientC0G, NP0
Mounting TypeSurface Mount, MLCC
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / Case0603 (1608 Metric)
Size / Dimension0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)0.037" (0.94mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)VJ0603D1R1BLXAJ
Related LinksVJ0603D, VJ0603D1R1BLXAJ Datasheet, Vishay/Vitramon Distributor
VJ0603D1R1BLXAJ Details Description
Related parts for VJ0603D1R1BLXAJ
JUMPER-H2730TR/C2040S/X 6" datasheet.pdf
CARDEDGE 36POS DL .156 LOPRO BLK datasheet.pdf
CONN EDGECARD 80POS DIP .156 SLD datasheet.pdf
CONN EDGECARD 62POS R/A .156 SLD datasheet.pdf
VIRTEX-4 VIDEO STARTER KIT datasheet.pdf
CAP FILM 0.15UF 5% 250VDC AXIAL datasheet.pdf
CONN TERM BLOCK 6.35MM 22POS datasheet.pdf
CAP TANT 0.033UF 5% 100V AXIAL datasheet.pdf
IC COMP DUAL 8DIP datasheet.pdf
ID TIE 18LB 4.33" datasheet.pdf