Vishay/Vitramon VJ0603D1R1BXBAC
VJ0603D1R1BXBAC picture photo
Mfg. Part Number
VJ0603D1R1BXBAC
Brief Description
CAP CER 1.1PF 100V NP0 0603
Datasheet Download
VJ0603D1R1BXBAC.pdf
Availability of VJ0603D1R1BXBAC
QUANTITY
VJ0603D1R1BXBAC Order Process
Ship out your order
Specifications of VJ0603D1R1BXBAC
Internal Part NumberEIS-VJ0603D1R1BXBAC
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package4,000
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance1.1pF
Tolerance±0.1pF
Voltage - Rated100V
Temperature CoefficientC0G, NP0
Mounting TypeSurface Mount, MLCC
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / Case0603 (1608 Metric)
Size / Dimension0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)0.037" (0.94mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)VJ0603D1R1BXBAC
Related LinksVJ0603D, VJ0603D1R1BXBAC Datasheet, Vishay/Vitramon Distributor
VJ0603D1R1BXBAC Details Description
Related parts for VJ0603D1R1BXBAC
CONN HEADER .100 DUAL STR 26POS datasheet.pdf
IC OPAMP GP 100MHZ RRO 8SO datasheet.pdf
TERM BLOCK HDR 9POS R/A 5MM datasheet.pdf
CONN EDGECARD 100PS DIP .100 SLD datasheet.pdf
IC MPU I.MX31 532MHZ 473MAPBGA datasheet.pdf
SWITCH HARDWARE datasheet.pdf
OPTOISO 5KV GATE DRIVER 6SDIP GW datasheet.pdf
FIXED IND 82UH 1.57A 280 MOHM datasheet.pdf
VARISTOR 216V 10KA DISC 20MM datasheet.pdf
SWITCH ROCKER DPDT 10A 125V datasheet.pdf