Vishay/Vitramon VJ0603D1R2CLAAJ
VJ0603D1R2CLAAJ picture photo
Mfg. Part Number
VJ0603D1R2CLAAJ
Brief Description
CAP CER 1.2PF 50V NP0 0603
Datasheet Download
VJ0603D1R2CLAAJ.pdf
Availability of VJ0603D1R2CLAAJ
QUANTITY
VJ0603D1R2CLAAJ Order Process
Ship out your order
Specifications of VJ0603D1R2CLAAJ
Internal Part NumberEIS-VJ0603D1R2CLAAJ
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package1,000
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance1.2pF
Tolerance±0.25pF
Voltage - Rated50V
Temperature CoefficientC0G, NP0
Mounting TypeSurface Mount, MLCC
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / Case0603 (1608 Metric)
Size / Dimension0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)0.037" (0.94mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)VJ0603D1R2CLAAJ
Related LinksVJ0603D, VJ0603D1R2CLAAJ Datasheet, Vishay/Vitramon Distributor
VJ0603D1R2CLAAJ Details Description
Related parts for VJ0603D1R2CLAAJ
JUMPER-H1506TR/A3049W/H1506TR 8" datasheet.pdf
RES 124K OHM 0.6W 1% AXIAL datasheet.pdf
CAP CER 4700PF 50V NP0 0805 datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 5V 300W datasheet.pdf
CONN INLINE RCPT 5SKT CRIMP datasheet.pdf
TEST ROD ARM/FOOT TYPE datasheet.pdf
RES 2.63292K OHM 0.6W 0.005% RAD datasheet.pdf
IC OSC VCXO 737.28MHZ 6-CLCC datasheet.pdf
HEATSINK 35X35X35MM L-TAB T766 datasheet.pdf
HEATSINK 35X35X20MM L-TAB T412 datasheet.pdf
INDUCT ARRAY 2 COIL 3.3UH SMD datasheet.pdf
RES SMD 75 OHM 0.5% 1/16W 0402 datasheet.pdf