Vishay/Vitramon VJ0603D1R3BLPAC
VJ0603D1R3BLPAC picture photo
Mfg. Part Number
VJ0603D1R3BLPAC
Brief Description
CAP CER 1.3PF 250V NP0 0603
Datasheet Download
VJ0603D1R3BLPAC.pdf
Availability of VJ0603D1R3BLPAC
QUANTITY
VJ0603D1R3BLPAC Order Process
Ship out your order
Specifications of VJ0603D1R3BLPAC
Internal Part NumberEIS-VJ0603D1R3BLPAC
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package4,000
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance1.3pF
Tolerance±0.1pF
Voltage - Rated250V
Temperature CoefficientC0G, NP0
Mounting TypeSurface Mount, MLCC
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / Case0603 (1608 Metric)
Size / Dimension0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)0.037" (0.94mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)VJ0603D1R3BLPAC
Related LinksVJ0603D, VJ0603D1R3BLPAC Datasheet, Vishay/Vitramon Distributor
VJ0603D1R3BLPAC Details Description
Related parts for VJ0603D1R3BLPAC
RES 294K OHM 1/4W 1% AXIAL datasheet.pdf
IC A/D CONV 16BIT SAMPLNG 28-DIP datasheet.pdf
RES ARRAY 8 RES 560 OHM 16SOIC datasheet.pdf
RES SMD 61.9 OHM 0.5% 1/10W 0805 datasheet.pdf
FUSE CLIP CARTRIDGE PCB datasheet.pdf
RES 0.162 OHM 2W 1% WW AXIAL datasheet.pdf
CONN RCPT 10POS FLANGE W/PINS datasheet.pdf