Vishay/Vitramon VJ0603D1R4BLPAJ
VJ0603D1R4BLPAJ picture photo
Mfg. Part Number
VJ0603D1R4BLPAJ
Brief Description
CAP CER 1.4PF 250V NP0 0603
Datasheet Download
VJ0603D1R4BLPAJ.pdf
Availability of VJ0603D1R4BLPAJ
QUANTITY
VJ0603D1R4BLPAJ Order Process
Ship out your order
Specifications of VJ0603D1R4BLPAJ
Internal Part NumberEIS-VJ0603D1R4BLPAJ
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package1,000
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance1.4pF
Tolerance±0.1pF
Voltage - Rated250V
Temperature CoefficientC0G, NP0
Mounting TypeSurface Mount, MLCC
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / Case0603 (1608 Metric)
Size / Dimension0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)0.037" (0.94mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)VJ0603D1R4BLPAJ
Related LinksVJ0603D, VJ0603D1R4BLPAJ Datasheet, Vishay/Vitramon Distributor
VJ0603D1R4BLPAJ Details Description
Related parts for VJ0603D1R4BLPAJ
RES SMD 1.4K OHM 0.5% 1/4W 1206 datasheet.pdf
RES SMD 160K OHM 0.25% 1/8W 0805 datasheet.pdf
RES SMD 13M OHM 5% 1/10W 0603 datasheet.pdf
RES SMD 24.9 OHM 1% 3/4W 2010 datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 15V 600W datasheet.pdf
WIRE SDL EDGE/HOLE MNT NATURAL datasheet.pdf
RES SMD 1.62K OHM 1% 1/4W 1206 datasheet.pdf
FILTER datasheet.pdf
NTC 4.7KOHM 5% 3950K 1% datasheet.pdf
D-SUB FILTER 15POS IP67 datasheet.pdf