Vishay/Vitramon VJ0603D1R4BXXAC
VJ0603D1R4BXXAC picture photo
Mfg. Part Number
VJ0603D1R4BXXAC
Brief Description
CAP CER 1.4PF 25V NP0 0603
Datasheet Download
VJ0603D1R4BXXAC.pdf
Availability of VJ0603D1R4BXXAC
QUANTITY
VJ0603D1R4BXXAC Order Process
Ship out your order
Specifications of VJ0603D1R4BXXAC
Internal Part NumberEIS-VJ0603D1R4BXXAC
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package4,000
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance1.4pF
Tolerance±0.1pF
Voltage - Rated25V
Temperature CoefficientC0G, NP0
Mounting TypeSurface Mount, MLCC
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / Case0603 (1608 Metric)
Size / Dimension0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)0.037" (0.94mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)VJ0603D1R4BXXAC
Related LinksVJ0603D, VJ0603D1R4BXXAC Datasheet, Vishay/Vitramon Distributor
VJ0603D1R4BXXAC Details Description
Related parts for VJ0603D1R4BXXAC
CAP CER 10000PF 50V X7R 0805 datasheet.pdf
TRIMMER 470K OHM 0.15W TH datasheet.pdf
LED PANEL IND GRN DIFF SNAP-IN datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 5.2V 100W datasheet.pdf
CONN TERM CRIMP 18-24AWG GOLD datasheet.pdf
RES 63.4K OHM 1/2W 1% AXIAL datasheet.pdf
FIXED IND 82UH 54.5MA 16 OHM TH datasheet.pdf
06 MOD II HORZ DR CE 100CL/115 datasheet.pdf
CAP FILM 33NF 5% 2000VDC RAD datasheet.pdf
TV 21C 21#16 SKT RECP datasheet.pdf
TV 23C 21#20 2#16 SKT PLUG datasheet.pdf
50V NPN SILICON LOW SATURATION SWITCHING TRANSISTOR IC datasheet.pdf