Vishay/Vitramon VJ0603D1R4CXXAC
VJ0603D1R4CXXAC picture photo
Mfg. Part Number
VJ0603D1R4CXXAC
Brief Description
CAP CER 1.4PF 25V NP0 0603
Datasheet Download
VJ0603D1R4CXXAC.pdf
Availability of VJ0603D1R4CXXAC
QUANTITY
VJ0603D1R4CXXAC Order Process
Ship out your order
Specifications of VJ0603D1R4CXXAC
Internal Part NumberEIS-VJ0603D1R4CXXAC
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package4,000
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance1.4pF
Tolerance±0.25pF
Voltage - Rated25V
Temperature CoefficientC0G, NP0
Mounting TypeSurface Mount, MLCC
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / Case0603 (1608 Metric)
Size / Dimension0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)0.037" (0.94mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)VJ0603D1R4CXXAC
Related LinksVJ0603D, VJ0603D1R4CXXAC Datasheet, Vishay/Vitramon Distributor
VJ0603D1R4CXXAC Details Description
Related parts for VJ0603D1R4CXXAC
JUMPER-H1507TR/A3049L/H1507TR 5" datasheet.pdf
IC BUFF/DVR TRI-ST DUAL 20TSSOP datasheet.pdf
OSC XO 33.1776MHZ HCMOS SMD datasheet.pdf
FAN AXIAL 40X20MM 12VDC WIRE datasheet.pdf
TOOL HAND CRIMP CRIMP TERM datasheet.pdf
RES 61.9 OHM 1/2W 1% AXIAL datasheet.pdf
ROUND STANDOFF M10 NYLON 62MM datasheet.pdf
CONN BNC JACK STR 50 OHM SOLDER datasheet.pdf