Vishay/Vitramon VJ0603D1R5CLXAC
VJ0603D1R5CLXAC picture photo
Mfg. Part Number
VJ0603D1R5CLXAC
Brief Description
CAP CER 1.5PF 25V NP0 0603
Datasheet Download
VJ0603D1R5CLXAC.pdf
Availability of VJ0603D1R5CLXAC
QUANTITY
VJ0603D1R5CLXAC Order Process
Ship out your order
Specifications of VJ0603D1R5CLXAC
Internal Part NumberEIS-VJ0603D1R5CLXAC
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package4,000
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance1.5pF
Tolerance±0.25pF
Voltage - Rated25V
Temperature CoefficientC0G, NP0
Mounting TypeSurface Mount, MLCC
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / Case0603 (1608 Metric)
Size / Dimension0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)0.037" (0.94mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)VJ0603D1R5CLXAC
Related LinksVJ0603D, VJ0603D1R5CLXAC Datasheet, Vishay/Vitramon Distributor
VJ0603D1R5CLXAC Details Description
Related parts for VJ0603D1R5CLXAC
IC OTP 1MBIT 70NS 32TSOP datasheet.pdf
Connector Quick Connect Tab 0.110" (2.79mm) Solder datasheet.pdf
IDC CABLE - HSR30H/AE30M/HSR30H datasheet.pdf
CONN EDGECARD 62POS DIP .156 SLD datasheet.pdf
IC MULTIPLEXER ECL 2:1 5V 8TSSOP datasheet.pdf
CONN PC PIN CIRC 0.040DIA TIN datasheet.pdf
RES SMD 3.32K OHM 1% 0.15W 0705 datasheet.pdf
RES 13K OHM 1W 1% AXIAL datasheet.pdf
TERM BLOCK datasheet.pdf
DIODE ZENER 5.6V 300MW SOT23-3 datasheet.pdf