Vishay/Vitramon VJ0603D1R5DLBAJ
VJ0603D1R5DLBAJ picture photo
Mfg. Part Number
VJ0603D1R5DLBAJ
Manufacturer
Product Category
Ceramic Capacitors
Brief Description
CAP CER 1.5PF 100V NP0 0603
Datasheet Download
VJ0603D1R5DLBAJ.pdf
Availability of VJ0603D1R5DLBAJ
QUANTITY
VJ0603D1R5DLBAJ Order Process
Ship out your order
Specifications of VJ0603D1R5DLBAJ
Internal Part NumberEIS-VJ0603D1R5DLBAJ
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package1,000
Category Capacitors
FamilyCeramic Capacitors
SeriesVJ HIFREQ
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance1.5pF
Tolerance±0.5pF
Voltage - Rated100V
Temperature CoefficientC0G, NP0
Mounting TypeSurface Mount, MLCC
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
ApplicationsRF, Microwave, High Frequency
Ratings-
Package / Case0603 (1608 Metric)
Size / Dimension0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)0.037" (0.94mm)
Lead Spacing-
FeaturesHigh Q, Low Loss
Lead Style-
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)VJ0603D1R5DLBAJ
Related LinksVJ0603D, VJ0603D1R5DLBAJ Datasheet, Vishay/Vitramon Distributor
VJ0603D1R5DLBAJ Details Description
Related parts for VJ0603D1R5DLBAJ
DIODE ARRAY GP 200V 200MA MINI6 datasheet.pdf
IC INVERTER DUAL 4-INPUT 20SOIC datasheet.pdf
IC REG LDO ADJ 1A DPAK datasheet.pdf
INTERFACE CTLR IEEE 802 TQFN datasheet.pdf
IC OPAMP CURR SENSE 2MHZ 8MSOP datasheet.pdf
RES 90.9 OHM 1W 0.1% WW AXIAL datasheet.pdf
SPEAKER datasheet.pdf
POWER CORD, M22, C22, M18, M21, datasheet.pdf
DC/DC CONVERTER 3.3V 15W datasheet.pdf