Vishay/Vitramon VJ0603D1R7CXPAJ
VJ0603D1R7CXPAJ picture photo
Mfg. Part Number
VJ0603D1R7CXPAJ
Brief Description
CAP CER 1.7PF 250V NP0 0603
Datasheet Download
VJ0603D1R7CXPAJ.pdf
Availability of VJ0603D1R7CXPAJ
QUANTITY
VJ0603D1R7CXPAJ Order Process
Ship out your order
Specifications of VJ0603D1R7CXPAJ
Internal Part NumberEIS-VJ0603D1R7CXPAJ
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package1,000
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance1.7pF
Tolerance±0.25pF
Voltage - Rated250V
Temperature CoefficientC0G, NP0
Mounting TypeSurface Mount, MLCC
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / Case0603 (1608 Metric)
Size / Dimension0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)0.037" (0.94mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)VJ0603D1R7CXPAJ
Related LinksVJ0603D, VJ0603D1R7CXPAJ Datasheet, Vishay/Vitramon Distributor
VJ0603D1R7CXPAJ Details Description
Related parts for VJ0603D1R7CXPAJ
MOSFET N-CH 200V 3.3A I2PAK datasheet.pdf
RES SMD 12 OHM 0.25% 1/16W 0402 datasheet.pdf
HDR STR SR .100 DP datasheet.pdf
CAP CER 0.50PF 25V NP0 0201 datasheet.pdf
CAP CER 100PF 500V NP0 1210 datasheet.pdf
CONN HSG PLUG 16POS STRGHT PINS datasheet.pdf
RES 2.49 OHM 1W 1% WW AXIAL datasheet.pdf
CONN RCPT 79POS FLANGE W/SKT datasheet.pdf
CONN HDR 14POS 1.27MM SMD datasheet.pdf