Vishay/Vitramon VJ0603D1R7CXPAP
VJ0603D1R7CXPAP picture photo
Mfg. Part Number
VJ0603D1R7CXPAP
Brief Description
CAP CER 1.7PF 250V NP0 0603
Datasheet Download
VJ0603D1R7CXPAP.pdf
Availability of VJ0603D1R7CXPAP
QUANTITY
VJ0603D1R7CXPAP Order Process
Ship out your order
Specifications of VJ0603D1R7CXPAP
Internal Part NumberEIS-VJ0603D1R7CXPAP
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package10,000
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance1.7pF
Tolerance±0.25pF
Voltage - Rated250V
Temperature CoefficientC0G, NP0
Mounting TypeSurface Mount, MLCC
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / Case0603 (1608 Metric)
Size / Dimension0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)0.037" (0.94mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)VJ0603D1R7CXPAP
Related LinksVJ0603D, VJ0603D1R7CXPAP Datasheet, Vishay/Vitramon Distributor
VJ0603D1R7CXPAP Details Description
Related parts for VJ0603D1R7CXPAP
IC SLIC UNIVERSAL LP 28-PLCC datasheet.pdf
IC CLOCK GEN LOW EMI 8-SOIC datasheet.pdf
IC VOLT DETECTOR 2.9V 5TSOP datasheet.pdf
MT-RJ WRKST JACK KIT IVRY 50/125 datasheet.pdf
IC RTC CLK/CALENDAR I2C 8-SOIC datasheet.pdf
RES 43 OHM 2% 1/8W AXIAL datasheet.pdf
RES 5.23K OHM 1/20W .1% AXIAL datasheet.pdf
RES SMD 121 OHM 0.1% 1/10W 0603 datasheet.pdf
CONN HOOD SIDE ENTRY SZHV3 PG16 datasheet.pdf
FIXED IND 68NH 690MA 160 MOHM datasheet.pdf
CONN EDGECARD 86POS .156" datasheet.pdf
CRYSTAL 44.000 MHZ 8PF SMT datasheet.pdf