Vishay/Vitramon VJ0603D1R8BXAAC
VJ0603D1R8BXAAC picture photo
Mfg. Part Number
VJ0603D1R8BXAAC
Brief Description
CAP CER 1.8PF 50V NP0 0603
Datasheet Download
VJ0603D1R8BXAAC.pdf
Availability of VJ0603D1R8BXAAC
QUANTITY
VJ0603D1R8BXAAC Order Process
Ship out your order
Specifications of VJ0603D1R8BXAAC
Internal Part NumberEIS-VJ0603D1R8BXAAC
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package4,000
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance1.8pF
Tolerance±0.1pF
Voltage - Rated50V
Temperature CoefficientC0G, NP0
Mounting TypeSurface Mount, MLCC
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / Case0603 (1608 Metric)
Size / Dimension0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)0.037" (0.94mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)VJ0603D1R8BXAAC
Related LinksVJ0603D, VJ0603D1R8BXAAC Datasheet, Vishay/Vitramon Distributor
VJ0603D1R8BXAAC Details Description
Related parts for VJ0603D1R8BXAAC
FAN AXIAL 119X25.4MM 24VDC WIRE datasheet.pdf
OPTOISO 5KV TRANS W/BASE 8DIPGW datasheet.pdf
TVS DIODE 13VWM 21.5VC AXIAL datasheet.pdf
02P SL156 HSG W/RAMP,LRG OPEN datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 28V 200W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 18.5V 25W datasheet.pdf
CAP TANT 15UF 20% 50V AXIAL datasheet.pdf
RES 24.9 OHM 1/2W 0.5% AXIAL datasheet.pdf