Vishay/Vitramon VJ0603D1R8BXBAJ
VJ0603D1R8BXBAJ picture photo
Mfg. Part Number
VJ0603D1R8BXBAJ
Brief Description
CAP CER 1.8PF 100V NP0 0603
Datasheet Download
VJ0603D1R8BXBAJ.pdf
Availability of VJ0603D1R8BXBAJ
QUANTITY
VJ0603D1R8BXBAJ Order Process
Ship out your order
Specifications of VJ0603D1R8BXBAJ
Internal Part NumberEIS-VJ0603D1R8BXBAJ
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package1,000
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance1.8pF
Tolerance±0.1pF
Voltage - Rated100V
Temperature CoefficientC0G, NP0
Mounting TypeSurface Mount, MLCC
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / Case0603 (1608 Metric)
Size / Dimension0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)0.037" (0.94mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)VJ0603D1R8BXBAJ
Related LinksVJ0603D, VJ0603D1R8BXBAJ Datasheet, Vishay/Vitramon Distributor
VJ0603D1R8BXBAJ Details Description
Related parts for VJ0603D1R8BXBAJ
DIP CABLE - HDP20H/AE20M/HDP20H datasheet.pdf
DIODE GEN PURP 400V 1A DO204AL datasheet.pdf
CONV DC/DC 10W 48VIN +/-15VOUT datasheet.pdf
CAP ALUM 4.7UF 20% 350V RADIAL datasheet.pdf
UMMQ-0600-0500-A datasheet.pdf
FIXED IND 3.3UH 490MA 350 MOHM datasheet.pdf
IC WATCHDOG TIMER 6-USP datasheet.pdf
CONN EDGECARD 40POS .100" datasheet.pdf
D-SUB FILTER 15POS IP67 datasheet.pdf
CRYSTAL 50.000 MHZ 6PF SMT datasheet.pdf