Vishay/Vitramon VJ0603D1R8DXXAJ
VJ0603D1R8DXXAJ picture photo
Mfg. Part Number
VJ0603D1R8DXXAJ
Brief Description
CAP CER 1.8PF 25V NP0 0603
Datasheet Download
VJ0603D1R8DXXAJ.pdf
Availability of VJ0603D1R8DXXAJ
QUANTITY
VJ0603D1R8DXXAJ Order Process
Ship out your order
Specifications of VJ0603D1R8DXXAJ
Internal Part NumberEIS-VJ0603D1R8DXXAJ
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance1.8pF
Tolerance±0.5pF
Voltage - Rated25V
Temperature CoefficientC0G, NP0
Mounting TypeSurface Mount, MLCC
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / Case0603 (1608 Metric)
Size / Dimension0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)0.037" (0.94mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)VJ0603D1R8DXXAJ
Related LinksVJ0603D, VJ0603D1R8DXXAJ Datasheet, Vishay/Vitramon Distributor
VJ0603D1R8DXXAJ Details Description
Related parts for VJ0603D1R8DXXAJ
MOSFET 2P-CH 30V 8MSOP datasheet.pdf
RES SMD 169K OHM 1% 3/4W 2010 datasheet.pdf
CONN HEADER .100 1ROW R/A 9POS datasheet.pdf
IC SRAM 512KBIT 35NS 84PLCC datasheet.pdf
RES ARRAY 4 RES 390 OHM 0804 datasheet.pdf
RES 2.21K OHM 1/4W 1% AXIAL datasheet.pdf
CONN SOCKET SIP 14POS GOLD datasheet.pdf
TRANS RF 400W LDMOS CDFM8 datasheet.pdf
DC/DC CONVERTER 3.3V 5W datasheet.pdf
CAP ALUM 560UF 20% 50V SMD datasheet.pdf