Vishay/Vitramon VJ0603D1R9BLBAC
VJ0603D1R9BLBAC picture photo
Mfg. Part Number
VJ0603D1R9BLBAC
Brief Description
CAP CER 1.9PF 100V NP0 0603
Datasheet Download
VJ0603D1R9BLBAC.pdf
Availability of VJ0603D1R9BLBAC
QUANTITY
VJ0603D1R9BLBAC Order Process
Ship out your order
Specifications of VJ0603D1R9BLBAC
Internal Part NumberEIS-VJ0603D1R9BLBAC
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package4,000
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance1.9pF
Tolerance±0.1pF
Voltage - Rated100V
Temperature CoefficientC0G, NP0
Mounting TypeSurface Mount, MLCC
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / Case0603 (1608 Metric)
Size / Dimension0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)0.037" (0.94mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)VJ0603D1R9BLBAC
Related LinksVJ0603D, VJ0603D1R9BLBAC Datasheet, Vishay/Vitramon Distributor
VJ0603D1R9BLBAC Details Description
Related parts for VJ0603D1R9BLBAC
FUSE CERAMIC 500MA 250VAC 5X20MM datasheet.pdf
CAP TANT 68UF 10V 20% 1210 datasheet.pdf
SWITCH SLIDE DPDT 0.4VA 20V datasheet.pdf
IC D-TYPE POS TRG SNGL 20SOIC datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 36V 50W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 5.8V 200W datasheet.pdf
RES 95.3K OHM 1/8W 1% AXIAL datasheet.pdf
FIXED IND 120UH 140MA 5.2 OHM TH datasheet.pdf
BEVEL 3.00MM (0.12) datasheet.pdf