Vishay/Vitramon VJ0603D1R9BXAAJ
VJ0603D1R9BXAAJ picture photo
Mfg. Part Number
VJ0603D1R9BXAAJ
Brief Description
CAP CER 1.9PF 50V NP0 0603
Datasheet Download
VJ0603D1R9BXAAJ.pdf
Availability of VJ0603D1R9BXAAJ
QUANTITY
VJ0603D1R9BXAAJ Order Process
Ship out your order
Specifications of VJ0603D1R9BXAAJ
Internal Part NumberEIS-VJ0603D1R9BXAAJ
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package1,000
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance1.9pF
Tolerance±0.1pF
Voltage - Rated50V
Temperature CoefficientC0G, NP0
Mounting TypeSurface Mount, MLCC
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / Case0603 (1608 Metric)
Size / Dimension0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)0.037" (0.94mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)VJ0603D1R9BXAAJ
Related LinksVJ0603D, VJ0603D1R9BXAAJ Datasheet, Vishay/Vitramon Distributor
VJ0603D1R9BXAAJ Details Description
Related parts for VJ0603D1R9BXAAJ
IC REG LDO 8V 0.25A PPAK datasheet.pdf
IC QUAD 2IN MUX W/STOR 16SSOP datasheet.pdf
IC CLK PLL COMM 3.3V 20-SOIC datasheet.pdf
IC DVR HIGH SIDE QUAD PWRSO-12 datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 7.5V 75W datasheet.pdf
CAP ALUM 1000UF 20% 10V RADIAL datasheet.pdf
IC REG PWM CONV AC/DC 8-DIP datasheet.pdf
D4JL-4NFA-D7-01 datasheet.pdf
IC WATCHDOG TIMER SOT-25 datasheet.pdf
CONN RCPT 46POS WALL MNT PIN datasheet.pdf