Vishay/Vitramon VJ0603D1R9CLXAP
VJ0603D1R9CLXAP picture photo
Mfg. Part Number
VJ0603D1R9CLXAP
Brief Description
CAP CER 1.9PF 25V NP0 0603
Datasheet Download
VJ0603D1R9CLXAP.pdf
Availability of VJ0603D1R9CLXAP
QUANTITY
VJ0603D1R9CLXAP Order Process
Ship out your order
Specifications of VJ0603D1R9CLXAP
Internal Part NumberEIS-VJ0603D1R9CLXAP
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package10,000
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance1.9pF
Tolerance±0.25pF
Voltage - Rated25V
Temperature CoefficientC0G, NP0
Mounting TypeSurface Mount, MLCC
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / Case0603 (1608 Metric)
Size / Dimension0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)0.037" (0.94mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)VJ0603D1R9CLXAP
Related LinksVJ0603D, VJ0603D1R9CLXAP Datasheet, Vishay/Vitramon Distributor
VJ0603D1R9CLXAP Details Description
Related parts for VJ0603D1R9CLXAP
IC FPGA 192 I/O 223CPGA datasheet.pdf
FUSE GLASS 315MA 250VAC 5X20MM datasheet.pdf
RES SMD 24.9KOHM 0.1% 1/16W 0402 datasheet.pdf
CAP FILM 4300PF 5% 1KVDC RADIAL datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 8V 300W datasheet.pdf
SWITCH TOGGLE 3PDT 0.4VA 20V datasheet.pdf
IC MCU 8BIT 8KB FLASH 48LQFP datasheet.pdf
SWITCH PUSHBUTTON SPDT 5A 125V datasheet.pdf
HEATSINK 40X40X12.7MM XCUT T412 datasheet.pdf
CONN PLUG 6POS INLINE PIN RA datasheet.pdf
RES SMD 2.7K OHM 0.1% 1/4W 1206 datasheet.pdf