Vishay/Vitramon VJ0603D1R9CXPAC
VJ0603D1R9CXPAC picture photo
Mfg. Part Number
VJ0603D1R9CXPAC
Brief Description
CAP CER 1.9PF 250V NP0 0603
Datasheet Download
VJ0603D1R9CXPAC.pdf
Availability of VJ0603D1R9CXPAC
QUANTITY
VJ0603D1R9CXPAC Order Process
Ship out your order
Specifications of VJ0603D1R9CXPAC
Internal Part NumberEIS-VJ0603D1R9CXPAC
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package4,000
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance1.9pF
Tolerance±0.25pF
Voltage - Rated250V
Temperature CoefficientC0G, NP0
Mounting TypeSurface Mount, MLCC
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / Case0603 (1608 Metric)
Size / Dimension0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)0.037" (0.94mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)VJ0603D1R9CXPAC
Related LinksVJ0603D, VJ0603D1R9CXPAC Datasheet, Vishay/Vitramon Distributor
VJ0603D1R9CXPAC Details Description
Related parts for VJ0603D1R9CXPAC
IC 2PORT CONTROLLER PLL 208-LQFP datasheet.pdf
XFRMR LAMINATED 175VA CHAS MOUNT datasheet.pdf
MOSFET N-CH 55V 60A TO-262AA datasheet.pdf
IC RTC CLK/CALENDAR PAR 24-EDIP datasheet.pdf
IC FPGA 744 I/O 1152HBGA datasheet.pdf
SW TOP PLUNGER WIRELESS datasheet.pdf
KEYPAD LEGEND TILE ENABLE datasheet.pdf
CONN HSG RCPT FLANGE 13POS PIN datasheet.pdf
OSC PROG 1.3NS 30PPM 3.2X5MM datasheet.pdf
HEATSINK 60X60X10MM XCUT T766 datasheet.pdf
HEATSINK 40X40X15MM R-TAB T766 datasheet.pdf
CONN PLUG 55POS CABLE SKT datasheet.pdf