Vishay/Vitramon VJ0603D1R9DXBAC
VJ0603D1R9DXBAC picture photo
Mfg. Part Number
VJ0603D1R9DXBAC
Brief Description
CAP CER 1.9PF 100V NP0 0603
Datasheet Download
VJ0603D1R9DXBAC.pdf
Availability of VJ0603D1R9DXBAC
QUANTITY
VJ0603D1R9DXBAC Order Process
Ship out your order
Specifications of VJ0603D1R9DXBAC
Internal Part NumberEIS-VJ0603D1R9DXBAC
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package4,000
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance1.9pF
Tolerance±0.5pF
Voltage - Rated100V
Temperature CoefficientC0G, NP0
Mounting TypeSurface Mount, MLCC
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / Case0603 (1608 Metric)
Size / Dimension0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)0.037" (0.94mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)VJ0603D1R9DXBAC
Related LinksVJ0603D, VJ0603D1R9DXBAC Datasheet, Vishay/Vitramon Distributor
VJ0603D1R9DXBAC Details Description
Related parts for VJ0603D1R9DXBAC
CAP CER 0.1UF 100V X7R AXIAL datasheet.pdf
CAP TANT 6.8UF 10V 20% RADIAL datasheet.pdf
CONN BARRIER BLOCK SCREW datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 5V 100W datasheet.pdf
BUZZER 60-250VDC/AC 2.9KHZ PANEL datasheet.pdf
RES 16.2K OHM 1/2W 0.1% AXIAL datasheet.pdf
LUG COPPER 1 HOLE datasheet.pdf
HEATSINK 40X40X10MM XCUT T412 datasheet.pdf
HEATSINK 70X70X25MM XCUT datasheet.pdf
CONN PLUG W/PINS datasheet.pdf
CAP FILM 250VDC 0.16UF RADIAL datasheet.pdf
CAP 1 UF 20% 50 V datasheet.pdf