Vishay/Vitramon VJ0603D200FLXAJ
VJ0603D200FLXAJ picture photo
Mfg. Part Number
VJ0603D200FLXAJ
Brief Description
CAP CER 20PF 25V NP0 0603
Datasheet Download
VJ0603D200FLXAJ.pdf
Availability of VJ0603D200FLXAJ
QUANTITY
VJ0603D200FLXAJ Order Process
Ship out your order
Specifications of VJ0603D200FLXAJ
Internal Part NumberEIS-VJ0603D200FLXAJ
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package1,000
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance20pF
Tolerance±1%
Voltage - Rated25V
Temperature CoefficientC0G, NP0
Mounting TypeSurface Mount, MLCC
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / Case0603 (1608 Metric)
Size / Dimension0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)0.037" (0.94mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)VJ0603D200FLXAJ
Related LinksVJ0603D, VJ0603D200FLXAJ Datasheet, Vishay/Vitramon Distributor
VJ0603D200FLXAJ Details Description
Related parts for VJ0603D200FLXAJ
CAP TANT 150UF 10V 10% 2917 datasheet.pdf
CONN EDGECARD 36POS DIP .156 SLD datasheet.pdf
CAP CER 390PF 25V X7R 0603 datasheet.pdf
CAP CER 0.1UF 16V X7R 1206 datasheet.pdf
CORD 3POS FEMALE STR 20' 22AWG datasheet.pdf
BOA 18DB DW SC/APC datasheet.pdf
COVER I/O TERMINAL FOR 38PIN BLK datasheet.pdf
COUPLING WITH FLANGE 4949 SERIES datasheet.pdf
RES 3.83K OHM 1/8W .5% AXIAL datasheet.pdf
LOCATOR ASSEMBLY datasheet.pdf
CONN PLUG 8POS INLINE PIN datasheet.pdf