Vishay/Vitramon VJ0603D200FXBAJ
VJ0603D200FXBAJ picture photo
Mfg. Part Number
VJ0603D200FXBAJ
Brief Description
CAP CER 20PF 100V NP0 0603
Datasheet Download
VJ0603D200FXBAJ.pdf
Availability of VJ0603D200FXBAJ
QUANTITY
VJ0603D200FXBAJ Order Process
Ship out your order
Specifications of VJ0603D200FXBAJ
Internal Part NumberEIS-VJ0603D200FXBAJ
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package1,000
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance20pF
Tolerance±1%
Voltage - Rated100V
Temperature CoefficientC0G, NP0
Mounting TypeSurface Mount, MLCC
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / Case0603 (1608 Metric)
Size / Dimension0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)0.037" (0.94mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)VJ0603D200FXBAJ
Related LinksVJ0603D, VJ0603D200FXBAJ Datasheet, Vishay/Vitramon Distributor
VJ0603D200FXBAJ Details Description
Related parts for VJ0603D200FXBAJ
OPTOISO 5.3KV TRANS W/BASE 6DIP datasheet.pdf
CONN RCPT JAM NUT 6POS W/PIN datasheet.pdf
IC REG CTRLR PWM VM 16SOIC datasheet.pdf
FUSE GLASS 200MA 250VAC 5X20MM datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 8V 100W datasheet.pdf
CONN HSG RCPT JAM NUT 61POS PIN datasheet.pdf
CONN INLINE PLUG 19PIN CRIMP datasheet.pdf
ADAPTER 28TSSOP TO 28DIP(600MIL) datasheet.pdf
RES ARRAY 4 RES 3.3K OHM 1206 datasheet.pdf
SGE88-3-1500-500MQD-500FQD datasheet.pdf
RES 187 OHM 0.6W 0.05% RADIAL datasheet.pdf