Vishay/Vitramon VJ0603D200FXXAJ
VJ0603D200FXXAJ picture photo
Mfg. Part Number
VJ0603D200FXXAJ
Brief Description
CAP CER 20PF 25V NP0 0603
Datasheet Download
VJ0603D200FXXAJ.pdf
Availability of VJ0603D200FXXAJ
QUANTITY
VJ0603D200FXXAJ Order Process
Ship out your order
Specifications of VJ0603D200FXXAJ
Internal Part NumberEIS-VJ0603D200FXXAJ
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package1,000
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance20pF
Tolerance±1%
Voltage - Rated25V
Temperature CoefficientC0G, NP0
Mounting TypeSurface Mount, MLCC
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / Case0603 (1608 Metric)
Size / Dimension0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)0.037" (0.94mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)VJ0603D200FXXAJ
Related LinksVJ0603D, VJ0603D200FXXAJ Datasheet, Vishay/Vitramon Distributor
VJ0603D200FXXAJ Details Description
Related parts for VJ0603D200FXXAJ
IC MPU Z180 20MHZ 68PLCC datasheet.pdf
Connector Receptacle 18 Position 0.079" (2.00mm) Gold Through Hole datasheet.pdf
DIODE ARRAY 1600V 43A ISOPLUS247 datasheet.pdf
CAP CER 0.33UF 50V X7R 2220 datasheet.pdf
CONN HEADER LOPRO 26PS VERT GOLD datasheet.pdf
PAC-ABS8-HE20-V0 CBL ASSY datasheet.pdf
CONN EDGECARD 140POS .100" datasheet.pdf
LUG COPPER 2 HOLE datasheet.pdf
CABLE DUCT PVC BLACK 6' datasheet.pdf
HEATSINK 35X35X20MM R-TAB T412 datasheet.pdf
CONN RCPT 3POS INLINE SKT datasheet.pdf
10UF 250V 9.53X69.85 125C AXI datasheet.pdf