Vishay/Vitramon VJ0603D201FXXAJ
VJ0603D201FXXAJ picture photo
Mfg. Part Number
VJ0603D201FXXAJ
Brief Description
CAP CER 200PF 25V NP0 0603
Datasheet Download
VJ0603D201FXXAJ.pdf
Availability of VJ0603D201FXXAJ
QUANTITY
VJ0603D201FXXAJ Order Process
Ship out your order
Specifications of VJ0603D201FXXAJ
Internal Part NumberEIS-VJ0603D201FXXAJ
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package1,000
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance200pF
Tolerance±1%
Voltage - Rated25V
Temperature CoefficientC0G, NP0
Mounting TypeSurface Mount, MLCC
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / Case0603 (1608 Metric)
Size / Dimension0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)0.037" (0.94mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)VJ0603D201FXXAJ
Related LinksVJ0603D, VJ0603D201FXXAJ Datasheet, Vishay/Vitramon Distributor
VJ0603D201FXXAJ Details Description
Related parts for VJ0603D201FXXAJ
IC MCU ARM7 ROMLESS 144LQFP datasheet.pdf
IC DSC 16BIT 512KB FLASH 144LQFP datasheet.pdf
CAP CER 390PF 100V NP0 1206 datasheet.pdf
FILTER OUTPUT PWM 610A datasheet.pdf
CONN HSG RCPT 4POS WALL MT SCKT datasheet.pdf
CONN PLUG 22POS INLINE W/SKTS datasheet.pdf
HERMETIC THERMOSTAT datasheet.pdf
LABEL LPAX SERIES PERCENTAGE datasheet.pdf
FERRITE CORE P 630NH N48 datasheet.pdf
FIXED IND 3.3UH 449MA 800 MOHM datasheet.pdf